Отже, що дає українцям «безвіз», прийнятий у 2017? Він дає право в’їзду до країн Шенгенської угоди з метою туризму без оформлення візи, як це було раніше. Перебувати там можна 90 днів впродовж півроку, а потім повертатися назад для перерви, який називається 90-денний «коридор»: тобто 3 місяці за кордоном, 3 місяці в Україні.
Такий спосіб підходить й для неофіційної роботи, яка, однак, не дає можливості стабільного заробітку. Проте багато українців їдуть до країн ЄС саме з цією метою. Як же слід вчинити, якщо ви вирішили виїхати з метою працевлаштування, наприклад, до Польщі?
Якщо ви, раніше відвідали Польщу як турист, або неофіційно працювали там, то одразу після повернення, ви зможете відкрити:
- робочу візу в Польщу на 6 місяців (віза D 05);
- сезонну візу (віза D 05a);
- річну візу до Польщі (віза D 06).
Ви можете ознайомитися з умовами їх оформлення на нашому сайті, переходячи за запропонованим вище посиланнях.
ПОСИЛАНЬ НА САЙТІ НЕМАЄ!
Тепер нумо розбиратися щодо українців, які офіційно працювали в Польщі: як скоро вони зможуть повернутися назад.
Попри чутки про скасування коридору після робочої візи, у 2022 році ця умова залишилась обов’язковою. Але є й виняткові випадки, що дозволяють виїхати одразу після повернення. Їх ми теж розглянемо в цій статті.
Коли можна їхати в Польщу знову?
Після 3 місяців за «біометрикою»
Для тих, хто працював в Польщі офіційно протягом 90 днів (за біометричним паспортом), одразу після повернення доступні два типи віз:
- сезонна віза;
- річна віза.
Сезонна віза в Польщу підходить для роботи тільки в певних галузях, наприклад, в сільському господарстві або сфері туризму, та видається на 9 місяців за запрошенням від роботодавця.
Ось як виглядає запрошення від польського роботодавця:
ЗРАЗОК ЗАПРОШЕННЯ ДЛЯ СЕЗОННОЇ ВІЗИ:
Увага! Віза на сезонні роботи видається виключно до кінця року, в якому було подано документи. Тому, оформляти її найкраще в січні-березні (щоб залишалося 9 повних місяців перебування).
Річна віза в Польщу видається на підставі Зазволенія-дозволу на роботу на запрошення воєводи. Його зразок наведено нижче:
ЗРАЗОК ЗАПРОШЕННЯ ДЛЯ ВОЄВОДСЬКОЇ ВІЗИ
Увага! Запрошення від воєводи на 360 днів дає можливість перебування в Польщі без виїзду та допоможе уникнути коридорів після закінчення візи будь-якого типу.
А ось робоча віза в Польщу на 6 місяців може бути оформлена лише через 90 днів після вашого повернення в Україну.
Після піврічної робочої візи
Якщо у вас закінчилася робоча віза в Польщу на 6 місяців, наступного разу ви зможете відкрити її тільки через рік після дати першого в’їзду на територію Польщі. Це стосується як візи 180/180, так і візи 180/360.
У разі, якщо Ви не використали всі 180 днів для перебування за робочою візою, термін на подачу документів зміщуються (скорочуються). Їх краще уточнювати у наших фахівців, які допоможуть прорахувати дату в кожному індивідуальному випадку.
Коли вам необхідно терміново повернутися назад, одразу після закінчення піврічної польської візи, ви можете:
- в’їхати за біометричним паспортом (працювати легально не вийде);
- отримати сезонну візу за запрошенням від роботодавця;
- отримати річну візу за воєводським запрошенням.
Умови отримання сезонної і річної віз ми вже розібрали вище.
Після сезонної візи (на 9 місяців)
Одразу після закінчення сезонної візи у вас буде можливість:
- виїхати в Польщу за умовами безвізу, тільки як турист (без права офіційно працювати).
- подати документи на робочу піврічну візу;
- подати документи на польську річну візу (за воєводським запрошенням).
Коли закінчилася віза в Польщу строком на 1 рік
Якщо ваша річна віза була відкрита на підставі запрошення воєводи на 3 роки, сміливо подавайте документи на повторну річну візу для роботи в Польщі.
Увага! Ця умова діє лише для тих, хто НЕ змінив місце роботи та роботодавця, який раніше оформив запрошення.
Подавати на польську візу терміном на 1 рік можна також за новим запрошенням від воєводи.
Якщо у вас немає воєводського запрошення, одразу після закінчення річної візи D 07, ви можете їхати до Польщі:
- в рамках безвізового режиму (на 3 місяці);
- за робочою візою на 6 місяців;
- за запрошенням на сезонні роботи (на 9 місяців).
Сподіваємося, нам вдалося прояснити, як можна повернутися на роботу в Польщу. Але кожен з випадків повторного виїзду описати неможливо. Тому за більш детальною консультацією зверніться, будь ласка, до наших менеджерів.
звертайтеся до наших менеджерів.
АБО ЗВЕРНІТЬСЯ У БУДЬ-ЯКИЙ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ, ЯКЩО ВИ НЕ В УКРАЇНІ:
Крім робочої візи в Польщу, Ви також можете оформити литовську робочу візу: дійсність цих віз не перетинається. Про умови подачі документів читайте в статті Робоча віза в Литву.
Доброго дня, підкажіть будь ласка) В мене закінчилася віза 29 вересня, я подалася на карту побуту і хочу поїхати на Україну і повернутися до Польщі через тиждень , чи пропустять мене назад? Якщо не відкрию собі візу
Доброго дня.
Не пропустять!
Вам потрібна віза для повернення
Добрий день.Їздив і повертався до Польщі і з Польщі по безвізу.21.05.23 заїхав до Польщі;22.07.23 повернувся;24.07.23 знову заїхав до Польщі і 28.09.23 виїхав із Польщі.Всього 130 днів перебування у Польщі по безвізу.По дії пл і песелю укр не перетинав,не являюсь біженцем.27.11.23 поїхав до Польщі і на кордоні польські прикордонники мене повернули,поставили печатку і біля неї букву F.Коли я знову можу заїхати до Польщі по безвізу і на який термін?
Вітаю. Була по продовженій сезонній візі(закінчилася 16.10.2022), вернулася в Україну 4.08.2023. Щоб в’їхати назад в Польщу, потрібна нова віза чи можна по біометрії ?
Доброго дня)
Знаходилась в Польщі 2 місяці по біо,чи зможу повернутись назад з України через 2-3 неділі. Чула що коридорів зараз немає і чи потрібне запрошення в цьому випадку ???
Доброго дня
Приїхала в Польщу 22.05.22, поки що ще тут
Хочу їхати додому на свята на 2-3 тижні, питання в тому що в мене немає ні візи і без віз також закінчився ?
Чи зможу я по запрошенню повернутися в Польщу?
Доброго дня. Вам потрібна віза. Можете звернутися до нашого спеціаліста по мессенджеру і допоможемо.
Як зробити візу то не буде уже за що їхати до Польщі