Плюси та мінуси навчання українця в Польщі

5 1 голос
Рейтинг статті

Українські абітурієнти все частіше обирають вищі навчальні заклади Польщі та, що найважливіше, успішно їх закінчують. Багато хто навіть працевлаштовується вже під час навчального процесу або відразу після закінчення навчання. Тож чи є недоліки в навчанні українців в Польщі? Нумо розбиратися.

Ті, хто обрав польську освіту для українців називають це «тимчасовими труднощами» і відносять до них:

 1. Необхідність володіння польською мовою на рівні В-1. В деяких польських університетах або на окремих факультетах навчання проходить англійською. І в тому, і в іншому випадку на вас чекає вступне випробування з предмета. А його результати плюсуються до середнього балу атестата.
 2. Все навчання в Польщі будується не на заучуванні, а на вмінні мислити, аналізувати, висловлювати та аргументувати власну думку. Згодом це «затягує».
 3. Наявність акценту навіть після тривалого проживання в Польщі. Це обумовлено особливостями вимови в польській мові.
 4. Необхідність складати кваліфікаційний іспит при влаштуванні на роботу, якщо студент закінчив маловідомий польський ВНЗ.

На цьому мінуси вищої освіти в Польщі для іноземців вичерпані, переходимо до позитиву:

 1. Польща – наш близький сусід, це означає, їздити додому можна як на канікули, так і серед навчання.
 2. На час навчання в польському університеті громадяни України отримують Шенгенську візу, що дозволяє подорожувати Європою.
 3. Польські дипломи визнаються в країнах Євросоюзу, та й українські роботодавці з задоволенням беруть на роботу земляків з польською освітою.
 4. Проживаючи в гуртожитках польських ВНЗ з комфортом, немає потреби винаймати дороге житло. Як, наприклад, при навчанні в столиці або інших великих містах. Іноді стипендія українських студентів в Польщі повністю покриває оплату гуртожитку.
 5. Перебуваючи в чужій країні, де менталітет людей близький до рідного, українець не так гостро переживає розлуку з домівкою.
 6. Навчання в Польщі українцям обходиться не набагато дорожче (іноді дешевше), ніж у вітчизняних університетах. Про різницю в оснащенні навчальної бази годі й казати.
 7. У польських університетах наші студенти беруть активну участь в програмах обміну студентами з Великобританією та Німеччиною.
 8. Після закінчення ВНЗ студенту з України для працевлаштування не потрібна робоча віза до Польщі.
 9. Урядом Республіки Польща прийняті ряд заходів щодо заохочення роботодавців, які приймають на роботу студентів. Таким чином, надалі студент сам зможе оплатити навчання.
 10. Вступ до Польщі не залежить від невдало зданого ЗНО, на відміну від українських ВНЗ. Для абітурієнта важливі результати співбесіди й середній бал українського атестата.
 11. Карта випускника, яка видається при закінченні польського університету, дає право на відвідування спортивної зали та бібліотеки навіть після закінчення навчання. Ви також зможете користуватися пільгами за програмою лояльності, яку використовували, бувши студентом конкретного ВНЗ.
 12. У вас з’явиться широке коло друзів з усього світу.

Як бачите, плюси навчання українця в Польщі перемагають з рахунком 3:1. Удача завжди на боці сміливих. Дійте, і нехай у вас все вийде!

ОБЕРІТЬ СПОСІБ, ЯК З НАМИ МОЖНА ЗВ’ЯЗАТИСЬ:

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗА НОМЕРАМИ ТЕЛЕФОНІВ:

А зі свого боку, ми допоможемо оформити документи на студентську візу в Польщу в найкоротші терміни, а також проконсультуємо з усіх супутніх питань, докладніше читайте тут.

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі