АНУЛЮВАННЯ ДЕПОРТАЦІЇ З УГОРЩИНИ

4.7 3 голосів
Рейтинг статті

Протягом липня 2020 – березня 2021 рр. компетентні органи Угорщини видали величезну кількість розпоряджень щодо депортації громадян третіх країн, у тому числі українців. З чим це пов’язано і як можна оскаржити або зовсім анулювати рішення про депортацію, розберемо далі.

За що Угорщина ставить депортації

Як і інші країни ЄС, Угорщина й раніше мала стандартний перелік причин для видворення іноземців із країни, серед яких:

А з 15 липня 2020 року цей список було доповнено обмеженням на в’їзд, пов’язаним із розповсюдженням COVID-19. За Наказом Міністерства закордонних справ Угорщини 11/2020 (VII. 13.), громадянам країн із високим рівнем захворюваності (в т.ч. України) в’їзд на угорську територію було дозволено лише з дотриманням карантину. А ті, хто прямував транзитом, мали знаходитися в 30 км зоні від державного кордону НЕ БІЛЬШ 24 годин.

Пізніше правила в’їзду пом’якшили, але саме в цей період наші співвітчизники, найчастіше через незнання місцевих законів, отримали найбільшу кількість депортів із занесенням до бази СІС.

Протерміновано безвіз? – Штраф, депортація та база ШІС

Вже після скасування суворих карантинних заходів до українців, у тому числі тих, хто повертався додому через Угорщину з порушенням правил безвізового перебування в ЄС, стали застосовуватися «драконівські» штрафи та депортація. Так, штрафи за порушення безвізового режиму збільшились у десятки разів:

Не попереджаючи про депортацію, угорські прикордонники переконували наших співвітчизників заплатити штраф. Але в результаті, при повторній спробі в’їзду та подачі готового пакету документів на візу, з’ясовувався факт занесення інформації до системи ШІС.

Терміни депортації (Угорщина)

Рішення про депортацію з Угорщини із забороною на в’їзд до ЄС може бути видано на термін від 6 місяців до 5 років.


Важливо знати! Особисті дані можуть залишатися в інформаційній системі СІС протягом 6-12 місяців після закінчення терміну депортації. Це одна з найчастіших причин відмови у в'їзді та видачі візи.

На відміну від лояльної Польщі, де оскаржити рішення про депортацію можна протягом 2-х тижнів з дня видачі, термін апеляції депорту в Угорщині становить 8 днів (які іноземець все ще перебуває на території держави після винесення рішення про видворення)!

Зрозуміло, що оскаржити (не завжди правомірні) дії за такий короткий термін у чужій країні, без знання мови та законів, без юридично підготованого представника практично неможливо. Та й терміни ці вказано в документі, складеному угорською або англійською мовами, так би мовити, «дрібним шрифтом».

Тому єдиним логічним рішенням є звернення по допомогу до фахівців уже в Україні.

Зверніть увагу! Загальний термін подання апеляції становить 30 днів із дня винесення рішення.

Можливість анулювання та терміни розгляду справи

Оплата всіх штрафів, про які ми говорили вище, під час перебування в Угорщині справді спрощує справу, коли йдеться про апеляцію депортації. Але це лише один із численних нюансів.

Важливо знати, що в Угорщині та деяких інших країнах (Чехія, Швеція) потрібно встигнути подати позов ДО закінчення половини терміну. Тобто, при депортації на рік оскаржити заборону в’їзду до ЄС та Шенгену потрібно не пізніше ніж через 6 місяців.

Спробувати анулювати депортацію можна і раніше вказаного терміну, якщо ви:

Безумовно, будь-яка із зазначених причин має бути підтверджена документально.

Як правило, апеляція на депортацію з Угорщини має бути розглянута протягом 30-90 днів.


Важливо! Для складання позову необхідно вказати точну причину, через яку було отримано депортацію, і конкретний орган, який видав постанову. Якщо таких документів немає, процес оскарження починається зподання запиту до бази SIS. .

Повний список документів, необхідних для анулювання депортації з Угорщини, можна знайти у статті «Ануляція депортації: Польща та інші країни ЄС».

ВЫБЕРЕТЕ СПОСОБ, КАК С НАМИ МОЖНО СВЯЗАТЬСЯ:

ЗВОНИТЕ НАМ УЖЕ СЕЙЧАС ПО НОМЕРАМ ТЕЛЕФОНА:

Полный список документов, необходимых для аннулирования депортации из Венгрии, можно найти в нашей статье «Аннуляция депортации: Польша и другие страны ЕС».

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
4.7 3 голосів
Рейтинг статті
guest
8 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Саітлана
Саітлана
1 рік тому

Доброго дня! Я отримала депортацію, як можна дізнатися закінчення депортації, і чи можна щоб стерли дані з бази sis ?

Дмитрий - визовый специалист
Редактор
Дмитрий - визовый специалист
11 місяців тому
Відповісти  Саітлана

Доброго дня. Наш спеціаліст Вам допоможе по цих двух питаннях. Бо і там і там треба Вас удаляти.
Напишіть їй в месенджер +380964795252 Юлія

Марія
Марія
1 рік тому

Скільки коштує у вас консультація, і чи займаєтеся ви консультацією ?

Дмитрий - визовый специалист
Редактор
Дмитрий - визовый специалист
1 рік тому
Відповісти  Марія

Так ми даємо консультації по депортаціям
+380964795252 Юлія

Marta
Marta
2 роки тому

Отримала депортацію, термін сходить 7.07.2022 чи можна подати заяву після закінчення депортації, щоб стерли дані з бази sis ?

Дмитрий - визовый специалист
Редактор
Дмитрий - визовый специалист
2 роки тому
Відповісти  Marta

Так, обов`язково потрібно. Ми таку послугу робимо.

test
test
2 роки тому

test