АПЕЛЯЦІЯ ДЕПОРТАЦІЇ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

5 1 голос
Рейтинг статті

У цій статті ми постараємося відповісти на питання, яке задають чи не найчастіше: чи можливо зняти депортацію з країн ЄС відразу після її отримання, скільки сил для цього знадобиться та чи варто починати.

Спочатку хотілося б уточнити деякі нюанси. Поняття «апеляції депортації» насправді може мати два значення:

  1. оскарження рішення про видворення (заявник все ще перебуває на території чужої держави);
  2. клопотання про скасування / зменшення терміну заборони на в’їзд (з території своєї країни).

Хоча найчастіше поняття «депортація» використовується саме для видворення з забороною повторного в’їзду, ми вирішили ці випадки розділити.

Приклад фото отримання депортації:

Що таке апеляція депортації?

Саме слово «апеляція» означає «оскарження рішення державного органу першої інстанції». До органів вищої інстанції однією зі сторін подаються докази про неправомірні дії іншої сторони. У разі позову про ануляцію депортації позивач має шанс оскаржити дії консула, податкової служби, коменданта відділу Прикордонної служби або інших чиновників.

Такий офіційний документ повинен бути складений за всіма правилами, доповнений супровідними документами та переведений на державну мову. Серед вимог до оформлення й особистий підпис заявника.

В які терміни можна подати апеляцію на депортацію?

У документі, який отримує іноземець під час депортації з Польщі, Чехії, Швеції, Німеччини та Туреччини, в більшості випадків буде вказано, що дане рішення можна оскаржити протягом 14 днів. Тут у нас для вас традиційно дві новини:

  1. Погана: за статистикою, найчастіше з цього нічого не вийде (занадто мало часу для вивчення місцевого законодавства, грамотного складання апеляції, пошуку юриста; термін, за який ви зобов’язані покинути країну, може складати до 7 днів).
  2. Хороша: апеляцію можна подати пізніше, після закінчення половини терміну, на який заборонено в’їзд (нагадаємо, він може становити від 6 місяців до 5 років).

Звертаємо вашу увагу на те, що в ряді країн, зокрема, в Швеції, Чехії, Угорщині, та у виняткових випадках, оскарження необхідно подавати раніше, поки половина терміну депортації ще не спливла. Тому рекомендуємо зв’язатися з нашими фахівцями для детальної консультації.

Приклад фото рішення про ануляцію депортації:

Важливо! Шанси на успішну апеляцію значно збільшує правильна поведінка іноземця: виїзд чітко у встановлені терміни, оплата штрафу на кордоні, якщо такий був призначений.

Коли чекати відповіді на апеляцію?

Якщо ви грамотно та у всеозброєнні підійшли до складання скарги, то вона повинна бути розглянута протягом 6-8 місяців з дня подачі повного пакету документів. Якщо ви подаєте скаргу, перебуваючи в країні, терміни можуть бути меншими. Вам повинні продовжити термін законного перебування на період розгляду справи.

В яких випадках є сенс подати апеляцію на депортацію?

Коли мова йде про скаргу на депортацію відразу після її отримання, шанси досить невеликі. Про причини ми говорили вище. Якщо ж ви вирішили оскаржити заборону в’їзду в ЄС і Шенген, а серед причин не було загрози національній безпеці та кримінального злочину, варто спробувати подати апеляцію, коли спливе половина терміну.

Крім того, є вагомі причини, за якими подати апеляцію можна, не чекаючи термінів:

  • терміновий виїзд на лікування;
  • наявність чоловіка-громадянина країни, яка поставила депортацію, та/або неповнолітньої дитини;
  • навчання або робота за контрактом;
  • завдання міжнародного масштабу та значення (наприклад, участь у міжнародних змаганнях, концерти національного оркестру, фестивалі або конкурси).

ОБЕРІТЬ СПОСІБ, ЯК З НАМИ МОЖНА ЗВ’ЯЗАТИСЬ:

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗА НОМЕРАМИ ТЕЛЕФОНІВ:

Які документи необхідні для подачі апеляції на депортацію, і як вона пов’язана з системою SIS, читайте в нашій статті Анулювання депортації: Польща та інші країни ЄС.

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі