ДОВІДКА ПРО НЕСУДИМІСТЬ З ПОЛЬЩІ: терміни, вартість, зразок

5 1 голос
Рейтинг статті

Деякі польські інстанції можуть вимагати довідку про відсутність судимості (пол. zaświadczenie o niekaralności) як від іноземця, так і від громадянина РП. Отримати документ можна особисто, поштою або на e-mail. В якому випадку документ є обов’язковим, який вигляд має електронний і паперовий варіант, а також коли потрібно робити апостиль для такої довідки – розберемо у статті.

Коли потрібна довідка про несудимість у Польщі

Передбачити усі випадки запиту на довідку, звичайно,  неможливо, однак розглянемо найбільш поширені:

Зверніть увагу, що попередньо слід уточнити, який саме формат довідки, паперовий чи електронний, буде прийнятним для вашого роботодавця або державного органу, який її вимагає. Про важливість цієї інформації читайте далі.

Як виглядає витяг про відсутність судимості в Польщі

Формат польської довідки про несудимість безпосередньо залежить від способу її отримання: офлайн або онлайн. На запит до Національного кримінального реєстру (пол. – KRK)  заявник отримує або печатку на бланку заяви, або документ у цифровому форматі. Кожен випадок варто розглянути детальніше.

Офлайн: особисте звернення заявника до інформаційного бюро KRK

Якщо припустити, що громадяни Польщі проінформовані про місця видачі спеціальних документів, перейдемо до головного запитання: де взяти довідку про несудимість для українців і інших іноземців?

Національний кримінальний реєстр має у Польщі власні представництва – інформаційні бюро. Їхню адресу у вашому місті можна подивитися на сайті агенції. Зазвичай вони розташовуються при районних або окружних судах.

Під час звернення заявник отримує формуляр заяви, куди серед іншого вносить:

Маючи доступ до загальнонаціональної бази й відповідні повноваження, працівник бюро робить відмітку про відсутність даних у базі безпосередньо на бланку заяви. Зразок документа для ознайомлення ми розмістили нижче.

Зверніть увагу! Пакет документів (заповнена пол. мовою заява + чек про оплату гербового збору) можна відправити поштою на адресу центрального (Варшава) або регіонального представництва KRK. Відповідь надійде в такий самий спосіб.

Крім того, існує можливість отримати довідку про несудимість в Польщі без присутності (за дорученням, вартість якого складає 17 злотих). Деталі можна дізнатися у наших менеджерів.

Онлайн: реєстрація і підпис заяви на сайті KRK через profil zaufany

Слід одразу зауважити, що термінова довідка про несудимість з Польщі у цифровому вигляді доступна лише для власників електронного цифрового підпису. Таким чином, зареєстрованим раніше користувачам необхідно зробити кілька нескладних кроків:

Довідка про відсутність судимості в Польщі терміново надійде на вашу електронну пошту у форматі XML, зрозумілому лише для спеціальної програми прочитання. Ви можете переслати файл на електронну адресу установи або ж передати на електронному носії.

Оформлення довідки про несудимість із Польщі + апостиль

У разі, якщо zaświadczenie o niekaralności вимагає іноземна установа, наприклад, консульство для відкриття візи, єдиним можливим варіантом є паперовий, на який потрібно додатково отримати апостиль. Це несе за собою додаткові витрати й збільшення термінів виготовлення документа.

Отже, час підбити підсумки. Якщо для довідки необхідно зробити ще й апостиль, вам підійде виключно паперовий варіант документа. Електронний варіант можливий лише за наявності у заявника електронного підпису та усного підтвердження, що документ у такому форматі буде прийнято за місцем вимоги.

Якщо наразі ви відчуваєте складнощі в отриманні довідки (заповнення анкети польською мовою/запис на прийом до офісу KRK/ оплата гербового збору) або ж фізично знаходитеся за межами країни й не знаєте, як замовити довідку про відсутність судимості в Польщі без посередників, ми готові допомогти. Завдяки злагодженій роботі наших менеджерів у Варшаві, Кракові та інших великих містах, ви можете замовити термінову довідку про несудимість в Польщі за 1-2 дні. Вартість послуг залежить від виду документа:

Вид документаТермін виконанняЦіна
Паперовий варіант довідки1-2 робочі дні75 євро*
Довідка про несудимість з апостилем10 роб. днів**100 євро*

⃰  включено гербовий збір, вартість доручення на нашого співробітника;

** терміни можуть збільшуватися, залежно від завантаження в роботі відомства.

Готовий  документ буде відправлено поштою в будь-яку країну світу. Усі деталі стосовно кожного окремого випадку краще обговорити з нашими консультантами. Телефони для зв’язку:

Якщо ви знаходитеся за межами України, обирайте зручний для вас месенджер:

Наші менеджери також проконсультують вас із приводу отримання електронного цифрового підпису, що в майбутньому допоможе уникнути паперової бюрократії з польськими органами влади.

Незважаючи на те, що наша компанія розміщується на території України, у нас можна також замовити довідку про несудимість із Польщі для громадян Білорусі, Молдови, Росії, Казахстану й інших країн. Розглядаємо кожне звернення індивідуально.

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі