Електронний цифровий підпис у Польщі: види, терміни, вартість

4.7 3 голосів
Рейтинг статті
ЕЦП набагато спрощує життя всім, хто за родом діяльності взаємодіє з державними органами Польщі. Така послуга доступна як для фізичних, так і для юридичних осіб. У цій статті ми розберемо види підписів, їх особливості й відмінності, а також для чого потрібний цифровий електронний підпис у Польщі.

Види цифрових ключів для підпису

Електронний підпис є набором цифрових даних, який дозволяє підтвердити особу підписувача та справжність документів, отриманих за допомогою електронних засобів зв’язку. У юридичному полі Польщі використовуються два варіанти електронного підпису.

1. Простішим (в отриманні й використанні) способом підпису електронних документів є підпис через довірений профіль (пол. Profil zaufany) EPUAP – особистий кабінет на порталі держпослуг. Такий еквівалент рукописного підпису наділяє документ рівноцінною юридичною силою й гарантує безпеку здійснення будь-яких правових угод, коли у вас немає можливості (необхідності) бути присутнім особисто.

Підписувати документи можуть як громадяни Польщі, так і іноземці, а процес отримання електронного підпису розділений на 2 етапи.

Для попередньої онлайн-реєстрації на сайті pz.gov.pl, де заповнюється анкета, обов’язково мати:

⃰ Оформити податковий номер можна, навіть якщо ви знаходитесь за межами Польщі. Докладніше читайте у нашій статті «PESEL без присутності».

Ви зможете створити лише обліковий запис у системі, а для ідентифікації (2 етап отримання ЕЦП) вам потрібно буде особисто відвідати один з Центрів обслуговування ePUAP. Зробити це за вас може лише офіційний представник.

Важно! З'явитися до Центру обслуговування необхідно не пізніше 14 днів після заповнення анкети на сайті!

2. Кваліфікований електронний підпис (пол. podpis kwalifikowany elektroniczny) має інший регламент отримання, у тому числі, дистанційний. Для цієї операції вам не потрібний PESEL і реєстрація проживання у Польщі.

З іншого боку, такий ЕЦП вимагає спеціального програмного забезпечення як для використання, так і для прочитання. На відміну від довіреного профілю еPUAP, це розробка комерційних компаній, що визначає більш високу вартість електронного цифрового підпису. Крім того, кваліфікований електронний підпис:

Для чого потрібний цифровий електронний підпис у Польщі

Візьмемо для прикладу реєстрацію бізнесу. Якщо раніше для створення компанії на території Польщі засновники вдавалися до допомоги місцевого нотаріуса, то процес цифровізації спростив справу: тепер навіть ваша фізична присутність на території РП не обов’язкова: всі документи для відкриття власної справи можуть бути підписані дистанційно, з будь-якої точки світу.

За допомогою цифрового підпису ви також можете:

  • подати податкову, митну чи електронну декларацію ZUS;
  • взаємодіяти з соціальними організаціями (Пенсійний фонд, органи соцстрахування);
  • підписувати рахунки-фактури й торговельні угоди (для компаній і ФОП);
  • створювати заявку на отримання посвідчення водія, а також реєструвати/знімати з реєстрації ТЗ;
  • оформити профіль кандидата у водії та вносити дані про відрядження своїх співробітників до Польщі через електронний сервіс (для власників транспортних компаній з України ⃰);
  • зареєструвати судову заяву;
  • отримувати дані з єдиної медичної е-системи (наприклад, направлення до лікаря) і авторизувати медичну документацію у системі вашої установи (для медпрацівників);
  • оформити документи для отримання коштів за програмою 500+ (для українців, які виїхали після 24.02.2022);
  • укладати будь-які цивільно-правові договори.
Термін дії електронного підпису безпосередньо залежить від його виду: довірений профіль еPUAP створюється на 3 роки з можливістю продовження на той же термін, а кваліфікований електронний підпис – на строк до 2 років (теж можна продовжити).
⃰ На момент виходу статті (листопад 2023 р.) ситуація для українських автоперевізників вкрай ускладнилася. Польські колеги обіцяють блокування прикордонних пунктів і висувають низку вимог до оформлення документів для вантажного транспорту з України. Таким чином, відрядження водія третьої країни до Польщі без реєстрації в системі виглядає дедалі більш примарним.

Як отримати дистанційно електронний підпис у Польщі?

Якщо у вас немає часу на пошуки надійного партнера, ми можемо запропонувати свої послуги в отриманні електронного цифрового підпису та реєстрації у системі EPUAP віддалено. Наші співробітники, які перебувають на території РП, виконають усі необхідні формальності. Під час особистої консультації менеджери докладно розкажуть про те, як оформити ТЕРМІНОВИЙ електронний підпис у Польщі без присутності.

Залиште заявку на зворотній дзвінок на нашому сайті або зв’яжіться з нами за телефоном:

Ви також можете вибрати зручний для вас месенджер:

Зверніть увагу: ціна послуги отримання електронного цифрового підпису залежить від терміновості виконання:

Вид послугиТерміни виконанняЦіна
Профіль еPUAP від 1 днявід 150 євро
ЕЦП на USB-носії від 3-х дніввід 250 євро
Окрім взаємодії з державними органами й приватними компаніями Польщі, ми допомагаємо українцям і громадянам інших держав в оформленні пакету документів для виїзду на роботу, навчання та з туристичною метою до країн ЄС. Для тих, хто замислюється над легальним працевлаштуванням через польського роботодавця, корисною буде наша стаття «РОБОЧА ВІЗА ДО ПОЛЬЩІ». Ознайомитись з усім спектром наших послуг можна на ГОЛОВНІЙ СТОРІНЦІ сайту.
Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
4.7 3 голосів
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі