РОБОЧЕ ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОЛЬЩІ БЕЗ ПРИВ’ЯЗКИ: ЕЛЕКТРОННЕ VS ПАПЕРОВЕ

4.3 3 голосів
Рейтинг статті

Запрошення на роботу від сторони, що приймає працівника – документ, без якого не перетнути кордон Євросоюзу, якщо ви збираєтесь на заробітки: це обов’язковий «додаток» до біометричного паспорта або робочої візи. Якщо конкретного місця роботи ви поки не знайшли, з метою виїзду можна скористатися робочим запрошенням без прив’язки до роботодавця. Що означає таке доповнення, наскільки це легально і чи можна з іншою метою виїхати до Європи, маючи на руках, наприклад, робоче запрошення від польського роботодавця? У статті ми намагалися розкрити всі ці аспекти.

Ваше вікно до Європи

Євросоюз вабить наших співвітчизників, в першу чергу, можливістю заробити. Польща, як найближчий сусід України, очолює рейтинг популярних в цьому сенсі країн. На сьогодні потрапити на територію Польської республіки можна виключно на підставі:

Увага! Внаслідок обмежень через пандемію коронавірусу в’їзд до Польщі з туристичною метою неможливий. У прив’язці до біометрії потрібно, як мінімум, мати запрошення на роботу в Польщі від реального роботодавця.

Де взяти робоче запрошення в Польщу

Зрозуміло, що питанням оформлення робочого запрошення займається сторона, що вас запрошує. Але ситуація з COVID-19 внесла свої корективи і в роботу польських державних установ: роботодавцеві все складніше оформити запрошення для працівника, а тим більше переслати його в Україну.

Щоб уникнути колапсу на ринку праці, польською стороною було прийнято рішення про можливість видачі роботодавцем електронного робочого запрошення (одночасно з паперовим). Документ має цифрову печатку замість мокрої, але при цьому має таку ж саму юридичну силу.

Для порівняння нижче наводимо зразки двох видів запрошень:

Рабочее приглашение в Польшу без привязки электронное бумажное3 Рабочее приглашение в Польшу без привязки электронное бумажное3

Рабочее приглашение в Польшу без привязки электронное бумажное2

Рабочее приглашение в Польшу без привязки электронное бумажное2

Безсумнівною перевагою електронного робочого запрошення під біометричний паспорт можна назвати тотальну економію вашого часу! Тепер вам не потрібно чекати пересилання запрошення на роботу в Польщу, а це – до 10 днів! *

* Йдеться про пересилання паперового запрошення поштою. Якщо доставлення здійснюється за допомогою автобусного сполучення, це займає кілька днів. Ці та інші деталі можна уточнити у наших менеджерів.

Отримане електронною поштою запрошення вам необхідно роздрукувати на кольоровому принтері. Зверніть увагу, що документ друкується з обох сторін. У такому вигляді його можна пред’являти стражу граничному разом із вашим біометричним паспортом або робочою візою.

Увага! Крім громадян України, в електронному вигляді запрошення на роботу в Польщу на 90 днів може бути видано громадянам Грузії та Молдавії. Підставою є біометричний паспорт. Тоді як з громадянством Росії, Білорусі та Вірменії доступне лише електронне запрошення під візу (на 180 днів).

Польське робоче запрошення без прив’язки до роботодавця

До нас також часто звертаються ті, хто ще не має роботодавця в Польщі. Як бути їм? Рішенням стане робоче запрошення без прив’язки до роботодавця. Такий документ абсолютно ЛЕГАЛЬНИЙ для:

Доповнення «без прив’язки до роботодавця» означає, що реальний польський роботодавець завчасно знає, що ви до нього не приїдете. Документ видається для гарантії проходження прикордонного контролю.

Увага! Запрошення має свій термін дії – від 2 до 3 місяців. Враховуйте це при перетині кордону.

Таким чином, варіант з отриманням запрошення на роботу без прив’язки до польського роботодавця стане у пригоді:

Увага! Після прибуття на місце або як тільки ви знайдете роботу, ми анулюємо видане нами запрошення, щоб ви могли оформити офіційні відносини з новим роботодавцем.

Крім того, електронне робоче запрошення без прив’язки у нас оформлюють ті, хто їде в Польщу, супроводжуючи повнолітнього студента до місця навчання (оскільки офіційно він вже не потребує опікуна). Кожен окремий випадок потрібно розглядати індивідуально. За детальною консультацією ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонами:

ОБЕРІТЬ СПОСІБ, ЯК З НАМИ МОЖНА ЗВ’ЯЗАТИСЬ:

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗА НОМЕРАМИ ТЕЛЕФОНІВ:

Обов’язковою умовою для тих, хто в’їжджає до Польщі за запрошенням на роботу без прив’язки є проходження обсервації. На момент виходу статті її термін становить 10 днів. Однак карантин можна відбувати в іншому місті, а не в тому, що зазначено в запрошенні (пункт 3.4 документа).

Допускається, що, маючи робоче запрошення від роботодавця з Вроцлава, ви можете надати на кордоні дані про місце проходження обсервації у Варшаві або іншому польському місті.

А ось що дійсно викличе проблеми, так це порушення правил карантину на території Польщі. Радимо заздалегідь ознайомитися з ними, щоб уникнути непорозумінь.

Ціна й терміни виготовлення електронного запрошення до Польщі без прив’язки до роботодавця

Вартість електронного робочого запрошення для громадян України, Грузії і Молдови залежить, в першу чергу, від термінів виготовлення. Термінове займає 3-4 дні, що значно економить ваші час і гроші. У нетерміновому порядку – це 14 днів.

Документ може бути виготовлений як під біометричний паспорт (на 90 днів), так і під візу (на 180 днів):

 

Вид запрошення

Термін виготовлення

Ціна, грн

На 90 днів

Термінове/нетермінове

2250/1650

На 180 днів

Термінове/нетермінове

2250/1650

Ціна електронного запрошення на роботу в Польщу без прив’язки до роботодавця для громадян Росії, Білорусі та Вірменії зазначена в таблиці нижче:

Вид запрошення

Термін виготовлення

Ціна, грн

На 180 днів

Термінове/нетермінове

2450/1850

Якщо після надання пакету документів до польського консульства вам було відмовлено в робочій візі, на це може бути декілька причин. Детальніше про них ви можете прочитати в нашій статті «Відмова в польській візі: наслідки й апеляція».

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
4.3 3 голосів
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі