штамп укр

Що означають штампи у Вашому закордонному паспорті?

3.8 6 голосів
Рейтинг статті

Для того, аби поїздка до Польщі пройшла для вас без стресу, слід навчитися «читати» позначки, зроблені співробітником посольства або прикордонної служби в документах. Всі позначення на штампах зроблено латиницею, і за кожним з них стоїть конкретна інформація про пред’явника паспорта. Сьогодні поговоримо про кожен конкретний випадок.

Існує 5 випадків для відмітки у закордонному паспорті:

Тепер варто детальніше зупинитися на кожному з них.

Штамп про перетин польського кордону

Почнемо з найбільш сприятливого прогнозу, коли виїзд/в’їзд відбувся. Страж граничний зобов’язаний зробити чіткий (!) відбиток печатки, в якому вказано:

У паспорті це виглядає так:

штамп о пересечении польской границы

Читати штамп слід наступним чином: в’їзд/виїзд до Польщі на особистому ТЗ відбувся через пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» 11. 01. 19 і 30. 01. 19 відповідно.

Штамп про відмову в польській візі

Таку «чорну мітку» буде проставлено ​​в паспорті ще в посольстві. На штампі вказано підрозділ Генерального консульства, а також тип запитуваної візи (літера). Обведена в кружечок – саме та, в якій було відмовлено. Іноді на штампі позначають і причину відмови (цифра).

Що ж означають латинські літери на відбитку?

Як ви знаєте, польські візи бувають 4-х типів, таким чином:

«А» – аеропортна, для перебування в транзитній зоні аеропорту;

«В» – транзитна, для проходження в іншу країну по території РП;

«С» – короткострокова або туристична;

«D» – довгострокова або національна.

У той час як цифри на штампі означають, що у візі було відмовлено через:

1 – велику кількість поданих до посольства заяв (фактично, без поважних причин);

2 – необхідність пройти усну співбесіду в посольстві. Надані документи не переконали працівника посольства у ваших намірах працювати/навчатися в Польщі.

3 – неповний список наданих документів або ж їх «неправдоподібності». І якщо в першому випадку все можна виправити (повторна подача через 3 місяці), то в разі підозри на підроблені документи, у візі буде відмовлено мінімум на рік.

4 – систематичне порушення правил країни в‘їзду, в т. ч візового/безвізового режиму. Можливо, Ваші дані знаходяться в базі SIS, що також є причиною відмови (найчастіше, безстроково).

Тут варто уточнити, що відмова у в’їзді за п. 1 і 2 є тимчасовою (від 3-х до 12-ти місяців). А ось 4-й пункт визначається умовами депортації з Польщі, внаслідок чого раніше дані й потрапили до загальної бази. Співбесіда ж у посольстві (п. 3) може закінчитися або видачею візи, або відміткою з цифрою 1 або 2 й усіма передбачуваними наслідками.

Увага! Дані про відмову у видачі польської візи надходять до загальної інформаційної системи SIS. І подавати документи до посольства іншої країни-члена Шенгенської угоди раніше терміну немає сенсу.

Про те, як оскаржити відмову, якщо ви вважаєте її неправомірною, читайте в нашій статті «Відмова в польській візі: наслідки і апеляція».

Штамп про відмову у в’їзді до Польщі

Навіть якщо польську візу отримано, ваша поїздка може перерватися на кордоні. Щоб цього не сталося, на руках у вас повинні бути всі документи, що підтверджують мету поїздки:

Обов’язковою умовою також є необхідна сума грошей і страховий поліс для перебування в Польщі, що покриває весь термін!

Печатка про відмову у в’їзді до Польщі в закордонному паспорті виглядає так:

штамп об отказе во въезде в польшу в загранпаспорте

Уже знайомий нам штамп має додаткові лінії та позначення у вигляді літер.

До позначки в паспорті прикордонник зобов’язаний видати формуляр, де, крім обов’язкових даних, зроблено галочку навпроти причини відмови.

Так виглядає незаповнений бланк:

так выглядит незаполненный бланк

При цьому,

«А» означає, що для перетину кордону був пред’явлений недійсний паспорт або інший дозвільний документ;

«В» – що такий документ має ознаки підробленого;

«С» – відсутність візи;

«D» – що надана віза має ознаки підробленої;

«Е» – відсутність у вас документів, що підтверджують мету поїздки. Обов’язково вказується назва такого документа.

«F» в позначці про відмову значить, що раніше вами був порушений термін перебування в зоні Шенгену за умовами безвізу (90/180 днів).

«G» – використовується для позначення нестачі грошових коштів (готівка та/або карта).

«H» – ваші дані внесено до системи SIS або національного реєстру Польщі, і термін депортації ще не закінчився.

«I» – співробітник прикордонної служби має підозри щодо вашої особи, як такої, що становить загрозу безпеці/здоров’ю/порядку на території Польщі або ЄС в цілому.

Ці ж буквені позначення вказано на штампі (див. фото штампа вище).

Увага! Слідкуйте за правильністю заповнення формуляра прикордонником. В майбутньому це спростить апеляцію відмови у в’їзді.

Відмітки про анулювання візи в закордонному паспорті

Мабуть, найбільш неприємним процесом для заявника є ануляція польської візи, отриманої раніше. Вона ініціюється посольством або прикордонною службою в разі:

Увага! Анулювати візу може як посольство видала країни, так і будь-якого іншого держави, що входить до Шенгенської зони.

Як виглядає штамп про депортацію з Польщі

Про причини видворення іноземців з країни ми говорили раніше в статті «Депортація з Польщі: як це буває і що робити далі». Коли питання з апеляцією на місці закрито, в закордонному паспорті з’явиться відповідна відмітка:

отметки об аннулировании визы

Як виглядає штамп про депортацію з Польщі

Про причини видворення іноземців з країни ми говорили раніше в статті «Депортація з Польщі: як це буває і що робити далі». Коли питання з апеляцією на місці закрито, в закордонному паспорті з’явиться відповідна відмітка:

Зі штампа можна дізнатися як про причину депортації, так і про внесення/не внесення ваших особистих даних до загальної шенгенської (ШІС) або польської інформаційної систем. Найбільш жорстким покаранням є довічна відмова у в’їзді.

Увага! У ваших же інтересах виїхати з країни в зазначений в рішенні про депортацію термін (від 15 до 30 днів). Це ж стосується оплати штрафів, якщо їх було призначено. Обидва ці фактори суттєво впливають на можливість в майбутньому домогтися ануляції депорту з Польщі.

Навіть якщо вам не вдалося уникнути неприємної «чорної мітки» в закордонному паспорті, у вас все ще є шанс потрапити на територію Шенгену. Кожен такий випадок має свій алгоритм дій, і ми готові пройти його разом з вами. Опишіть свою ситуацію нашим менеджерам, і ми разом складемо покроковий план подальших дій з урахуванням нашого 10-річного досвіду роботи.

ОБЕРІТЬ СПОСІБ, ЯК З НАМИ МОЖНА ЗВ’ЯЗАТИСЬ:

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗА НОМЕРАМИ ТЕЛЕФОНІВ:

Про наш успішний досвід у непростому випадку з апеляцією депортації ви можете прочитати в статті «Анулювати 5-річний депорт з Польщі достроково: МОЖЛИВО!»

Крім того, ми допомагаємо своїм клієнтам підготувати пакет документів на польську візу так, щоб уникнути відмови, а також подати запит до системи СІС, в тому числі, терміновий.

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
3.8 6 голосів
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі