Що таке PESEL у Польщі та як його отримати?

5 1 голос
Рейтинг статті

Польський документ під назвою PESEL – це ніщо інше, як індивідуальний податковий номер (ІПН), знайомий громадянам деяких пострадянських країн. Правила й випадки його використання на території РП також багато в чому схожі. Однак можливість отримати ПЕСЕЛЬ у Польщі, у тому числі за дорученням, заслуговує на окрему увагу з боку іноземців. Отже, все по порядку.

Що таке PESEL і хто може його отримати

Номер ПЕСЕЛЬ використовується урядом Польщі насамперед для ідентифікації платників податків, а дані при цьому занесено до єдиної електронної системи. Абревіатура від перших букв назви системи і дала назву документу – Powszechny Elektroniczny System Ewidencj i Ludności.

11-значний код вже за замовчуванням містить інформацію про власника (наприклад, дату народження й стать) і є унікальним. Подібний номер мають переважна більшість поляків, а також іноземців, які планують залишатися в країні понад 30 днів.

У яких випадках необхідний ПЕСЕЛЬ

Крім подання інформації про доходи до податкових органів, PESEL потрібен для:

Як отримати ПЕСЕЛЬ іноземцям без прописки в Польщі

Для отримання документа іноземним громадянам потрібно виконати одну з умов:

Для ідентифікації вашої особи в будь-якій із цих установ необхідно надати документ, за яким ви в’їхали до Польщі. Бланк заяви може бути заповнений і на комп’ютері, а ось підпис на ньому – обов’язково від руки.

У вас на руках має бути дійсний Договір оренди. Якщо ви подаєте клопотання про отримання PESEL одночасно з пропискою, документ може бути виданий вже в день звернення.

Зразок документа про надання номера розміщено нижче.

Важливо! На момент написання статті (січень 2024 року) для громадян України, які в'їхали після 24.02.2022 та перебувають під тимчасовим захистом Польщі, існує можливість оформити PESEL із позначкою UKR. Зробити це слід упродовж 30 днів після прибуття. Такий документ дає право на отримання допомоги та доступу до ринку праці. Водночас можна відкрити Довірений профіль (пол. Profil zaufany). За детальною інформацією звертайтесь до місцевого ужонду або до наших спеціалістів за телефонами, вказаними на нашому сайті.

Як оформити ПЕСЕЛЬ без присутності (за дорученням)

Для тих іноземців, які з різних причин знаходяться на території третьої країни, але хотіли б оформити номер-PESEL у Польщі, є хороша новина: зробити це можна дистанційно, за дорученням. Таким чином, ваша довірена особа отримує право підпису під документом замість вас.

Послуга дистанційного отримання ПЕСЕЛЯ також допоможе уникнути витрат на проїзд і проживання в Польщі (на період подання документів), а для деяких країн – відкриття візи. Готові документи ви зможете отримати поштою.

Однак, закликаємо вас бути дуже уважними у виборі того самого посередника! Щоб не стати жертвою шахрайства та не втратити гроші за сумнівні послуги, перевіряйте інформацію про організацію дуже ретельно (сайт, відгуки, «чорний список» тощо).

Хоча ми не можемо вплинути на ваш вибір, зі свого боку ми можемо гарантувати сумлінну співпрацю та 100% результат. Компанія Global Consulting Group працює на ринку понад 9 років і цінує свою репутацію, побудовану на довірі наших клієнтів.

Вже під час первинної консультації ми розробимо поетапний і чіткий план співпраці, а також визначимо вартість відкриття песелю у Польщі без присутності у вашому конкретному випадку.

Крім того, наші менеджери готові надати детальну консультацію, якщо вам потрібно:

Якщо ви знаходитесь за межами України, вибирайте зручний для вас месенджер.

АБО У ЗРУЧНОМУ ДЛЯ ВАС МЕССЕНДЖЕРІ

Незважаючи на географічне розташування компанії в Україні, ми надаємо допомогу в отриманні ПЕСЕЛЬ не лише українцям, а й громадянам Білорусі, Молдови, Вірменії, Грузії, Казахстану та інших країн. А повний перелік послуг нашої компанії можна знайти на сайті.

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі