СТУДЕНТСЬКА/УЧНІВСЬКА ВІЗА В ПОЛЬЩУ 2024

5 1 голос
Рейтинг статті

Українські студенти давно відкрили для себе європейські навчальні заклади. Найбільшою популярністю серед випускників шкіл, завдяки сусідству, користуються польські ВНЗ.

Для виїзду на навчання абітурієнтам університетів, втім, як і поліціальних шкіл/мовних курсів, необхідна польська студентська віза. Умови її оформлення й отримання безпосередньо залежать від віку студента. Які ще аспекти слід враховувати? Що означає термін «фінансова спроможність» абітурієнта? У цій статті ми порушимо ці та інші питання, які стосуються виїзду на навчання до Польщі.

Студентська віза для студентів 18+

Єдиним уповноваженим органом, який видає польські візи типу D для студентів, є Генеральне консульство Республіки Польща. Його представництва (консульства) розташовано в більшості обласних центрів України. Щоб оформити студентську візу за всіма правилами, необхідно зібрати досить об’ємний пакет документів. Отже, що до нього входить:
 1. Візова анкета, бланк якої ви знайдете на сайті консульства. Його необхідно заповнити (мова заповнення – польська/англійська/українська), а також приклеїти АКТУАЛЬНУ кольорову фотографію розміром 3,5 х 4,5 см.
 2. Оригінал документа про зарахування (продовження навчання/запрошення на мовні курси) від вашого ВНЗ.
 3. Довідка про оплату навчання (мінімум – семестр, факт оплати може бути зазначений у документі на п.2). Навчання на бюджеті також потрібно підтвердити.
 4. Довідка про фінансове становище студента. Для цього підійде видана українським банком виписка про наявність кредитного ліміту або виписка про наявність певної суми в польському банку, розташованому на території РП*.
 5. Договір оренди житла у Польщі: гуртожиток/винайм квартири тощо, де вказано вартість. Підтвердженням факту оплати має бути чек*. А це означає, що про проживання потрібно подбати ще до початку оформлення документів.
 6. МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ* на період видачі візи. Крім страхового поліса, ви зобов’язані надати квитанцію про оплату.
 7. Чинний закордонний паспорт (з датою, що перевищує закінчення дії візи мінімум на 3 місяці).
 8. Паспорт громадянина України.
 9. Чек про оплату візового збору (у сумі 15 євро за курсом НБУ). Приклад документа можна побачити нижче.

Зверніть увагу на те, що всі документи для студентської візи до Польщі подаються в оригіналах, до яких додаються ксерокопії. Виняток становить візова анкета, але й тут краще мати другий екземпляр із фотографією. Виправлення в анкеті не допускаються!

Термін розгляду документів на студентську візу може становити до 2 тижнів, а в розпал вступної кампанії – до місяця. Для тих, хто не може чекати так довго, є послуга «Термінова польська віза для студента».

* Інформації про підтверджуючі документи з банку та від орендаря, а також про правила розрахунку необхідної грошової суми та оформлення страхування вистачило б на окрему статтю. Тому наші менеджери готові проконсультувати по кожному конкретному випадку. У них ви також можете отримати інформацію про ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ ТА ДЕПОЗИТУ У БАНКУ ПОЛЬЩІ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ.

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ЗВ’ЯЗКУ:

або зверніться будь-яким зручним способом, якщо ви не в Україні

Перед вами зразок квитанції про оплату візового збору в Кредобанку:

Студентська віза для неповнолітніх студентів

Якщо йдеться про візу для неповнолітнього студента з України, то до вищезазначених документів слід додати:
 1. Свідоцтво про народження дитини.
 2. Паспорти обох батьків (навіть якщо вони офіційно розлучені).
 3. Нотаріально засвідчені дозволи від батьків, у тому числі, на виїзд за межі України.
Варто зазначити, що для виїзду до Польщі на тривалий термін (понад 90 днів) потрібна польська віза і дітям дошкільного та шкільного віку. Якщо батьки відкривають РОБОЧУ ВІЗУ ДО ПОЛЬЩІ на підставі ЗАПРОШЕННЯ ВІД ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ, то для дитячої потрібно офіційний документ про зарахування до школи або садочка* в тому ж місті/околицях, що й місце роботи батьків.

*Якщо у вас немає можливості отримати підтвердження особисто, наш польський представник готовий взяти це питання на себе. Деталі уточнюйте у менеджерів.

Важливо! Віза для студентів польських ВНЗ може бути відкрита в Україні і для громадян інших держав (Грузія, Росія, Білорусь, Казахстан та ін.), які перебувають на території України на підставі тимчасової/постійної посвідки на проживання

Навчальна/студентська віза для громадян України БЕЗ ПРИВ'ЯЗКИ

Збір документів для навчальної візи дійсно вимагає від заявника багато терпіння, а особливо часу. Що робити, якщо такого ресурсу немає? Можна скористатися допомогою компаній, які зроблять за вас найважчу роботу. І це не лише підготовка та збір документів, а й ЗАПИС ДО ВІЗОВОГО ЦЕНТРУ ПОЛЬЩІ БЕЗ ОСОБИСТОЇ ПРИСУТНОСТІ. Вам залишиться тільки з’явитися у призначений день та подати папери*

*На період написання статті (березень 2023) ВЦ ведуть прийом документів ТІЛЬКИ через кур’єрську доставку. І цей етап не потребує присутності повнолітнього студента в Україні. Інтереси ж неповнолітніх студентів у всіх інстанціях представляють батьки/опікуни.

Своїм клієнтам ми надаємо весь спектр послуг із підготовки пакету документів для подання на студентську польську візу. Вартість та термін виготовлення визначаються індивідуально в кожному конкретному випадку після консультації з нашими менеджерами. Орієнтовну вартість можна побачити у таблиці нижче:
ПослугаВартість, грн.Терміни виготовлення
Студентська віза для студентів 18+*29507 робочих днів
Студентська віза для неповнолітніх*39507 робочих днів
Студентська віза + дистанційне подання без присутності53007 робочих днів
Студентська віза + дистанційне подання без присутності для неповнолітніх63007 робочих днів

*Послуга передбачає:

 • Консультацію менеджера
 • Доукомплектацію документів
 • Заповнення візової анкети
 • Оформлення медстрахування (сума покриття 30 000 €/365 днів)
Якщо у вас поки що немає певного місця навчання у Польщі, виїхати за межі України можна з польською студентською візою без прив’язки до університету чи технікуму*.

* Ми підготуємо для вас візу на основі запрошення від одного з польських університетів, ви подаєте її в пакеті документів до візового центру/консульства та отримуєте законну підставу для виїзду. Подробиці уточнюйте у менеджерів.

Важливо! Надалі студентська віза до Польщі для іноземців – це шанс на отримання карти побуту (документу для безвізового в'їзду до РП на тривалий час). Подати заяву можна лише перебуваючи на території країни. За детальною консультацією ви також можете звернутись до наших менеджерів.

Позвоните нам по телефонам и убедитесь сами:

либо обратитесь любым удобным способом, если вы не в Украине
На жаль, на практиці відмови у студентській візі все ж трапляються. Найчастіші причини відмов ми раніше розбирали у статті «ВІДМОВА У ПОЛЬСЬКІЙ ВІЗІ». Якщо ви впевнені, що ваші документи відповідають заявленим вимогам, відмову можна оскаржити, ПОДАВШИ АПЕЛЯЦІЮ.
Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі