ЯК АНУЛЮВАТИ ДЕПОРТАЦІЮ З ПОЛЬЩІ

5 1 голос
Рейтинг статті

У польському законодавстві налічується до 20 пунктів, за якими іноземця можуть депортувати з країни. Тому випадки депортації трапляються часто, але справа ця не така безнадійна, як може здатися на перший погляд. Існує спосіб її оскаржити, скоротити термін вашого «покарання» і навіть анулювати ухвалу польських державних органів. Далі ми детальніше розберемо, хто може зняти заборону на в’їзд до Польщі/ЄС* і видалити дані про порушення з Шенгенської інформаційної бази, а також, чи можна оскаржити рішення про депорт із Польщі.

*Отримавши депортацію на території Польщі, ви не зможете в’їхати до ЄС також із території інших держав, які підписали Шенгенський договір. Докладніше читайте далі.

За що можна отримати депортацію із РП?

З двох десятків причин для видворення іноземних громадян із Польщі зупинимося на тих, які застосовуються найчастіше:

  • порушення умов в’їзду/перебування в рамках візового/безвізового режиму*;
  • незаконна трудова діяльність (у т. ч. ухилення від сплати податків для ФОП);
  • використання підроблених документів (ковідні сертифікати, запрошення на роботу тощо);
  • кримінальні/адміністративні правопорушення;
  • загроза національній/суспільній безпеці.

* Увага! Затримка у черзі до стійки прикордонника може коштувати вам відмітки про видворення з країни. Наприклад, у паспорті стоїть дата закінчення візи – 23.07.2023, а ви перетинаєте кордон о 01:00 24.07. 2023 – це вже порушення. Ніколи не відкладайте виїзд на останній день!

Заборона повторного в’їзду на територію ЄС і Шенгену (як наслідок депортації) може бути видана Польщею на строк від 6 місяців до 10 років. У паспорт ви отримуєте відповідний штамп (проставляється зеленим чорнилом, див. фото нижче), а на руки – постанову (Рішення про зобов’язання іноземця до повернення/Децизію).

Якщо поставили депортацію до Польщі, що робити?

Щоб не ускладнювати ситуацію, іноземцям, які отримали депортацію з РП, слід:

  1. залишити територію країни у зазначений у постанові термін;
  2. по можливості сплатити передбачений у такому випадку штраф.

ОДНАК, якщо ви вважаєте таке рішення необґрунтованим, з моменту отримання постанови про депортацію у вас є 7 робочих днів на її оскарження. Більш детальну інформацію можна знайти у нашій статті «АПЕЛЯЦІЯ ДЕПОРТАЦІЇ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?»

Будемо відверті – оскаржити депортацію самостійно іноземцю вкрай складно: заважає незнання законів та/або мови і юридичних тонкощів. Іноді терміни, відведені на апеляцію, нереалістичні. Тут, швидше за все, знадобиться допомога адвоката*, який надає повний юридичний супровід депортованим або видвореним із території країн Європейського Союзу.

*Якщо вам потрібні контакти адвоката в Польщі, ви можете залишити заявку на зворотний дзвінок на нашому сайті, зателефонувати або написати у зручному для вас месенджері. Наші співробітники, які перебувають у Європі, готові надати таку допомогу.

Депортація з Польщі: як оскаржити?

Подати апеляцію можна також із території України. Однак, є низка нюансів, які може знати лише юрист, що спеціалізується на цьому питанні.

Якщо ви все ж таки вирішите діяти самотужки, зверніть увагу, що:

  • прохання про перегляд справи має бути складене відповідно до вимог польського законодавства (із зазначенням статей законів РП), підкріплене квитанцією про сплату штрафу та/або суднових зборів;
  • усі документи слід перекласти польською мовою та нотаріально завірити такий переклад*.

*Польські держустанови вимагають виключно присяжний переклад, виконаний фахівцем з акредитацією Міністерства юстиції Польщі.

Перебуваючи в Україні, ви також можете скористатися допомогою юриста, особливо якщо у його багажі є успішне оскарження рішень суду, касація ухвал. Він беззаперечно знає, як правильно написати й подати на апеляцію депортації з Польщі та допоможе коректно взаємодіяти з польськими судами й іншими інстанціями, відповідальними за питання анулювання депортації.

Внесли до бази СІС, що робити?

Усім, хто проходить процедуру оскарження самостійно, слід знати, що навіть після винесення судом позитивного рішення можуть виникнути проблеми із в’їздом. І виною всьому ШЕНГЕНСЬКА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА (англ. – SIS), яка містить інформацію про правопорушення, вчинені іноземцями на території будь-якої з країн-учасниць договору. За внесення даних до шенгенської інформаційної системи (як і за видалення після скасування) відповідає держава, яка видала депорт*. Автоматично інформація не видаляється! Термін внесення змін складає 14-30 робочих днів.

* Така сама процедура відбувається після закінчення терміну дії депортації. При цьому почастішали випадки «подвійної депортації» (видані двома країнами), наприклад, на шляху слідування депортованого українця з Угорщини транзитом через Польщу. Тоді і видалятися запис повинен обома країнами.

Щоб відмова у в’їзді не затьмарила вашої поїздки, радимо заздалегідь надіслати офіційний ЗАПИТ ДО БАЗИ СІС. Тут також є особливості заповнення й подання формуляра (залежно від країни), з якими краще звертатися до фахівців.

Нижче ви можете побачити відповідь польської сторони, отриману клієнткою за складеним нами запитом. У документі зазначено, що особистих даних у системі ШІС немає.

Скасування депортації (заборони в'їзду) до Польщі та країн ЄС

Ще одне запитання, яке наші клієнти ставлять найчастіше – як скоротити термін заборони в’їзду/депортації в Польщу? Відповісти на нього коротко, на жаль, неможливо. У кожному окремому випадку ми спочатку вивчаємо всі деталі й потім розробляємо докладний план подальших дій.

У нашому штаті є адвокат (юрист) для скасування депорту з Європи в Україні*. Кваліфікований фахівець допоможе скласти апеляцію та сплатити непогашені штрафи, якщо це необхідно. Він не лише підкаже, як зробити терміновий запит до бази ШІС, а й знайде точну адресу відповідального за це органу влади у конкретній країні. Адже некоректна адреса одержувача у такому разі – це ризик не дочекатися відповіді на запит.

Термін розгляду справи щодо оскарження депортації становить від 1,5 до 2,5 місяців (залежно від країни, куди подається).

*Зверніть увагу! Ми надаємо допомогу не лише українцям і готові допомогти, якщо необхідне анулювання депортації з Польщі для громадян Білорусі, Росії, Грузії, Молдови, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Азербайджану й інших країн.

За більш ніж 8 років роботи у сфері візових послуг наша компанія має тисячі різноманітних кейсів і позитивних відгуків від клієнтів. Серед них і ті, хто особисто переконався, що апеляція на депортацію можлива, якщо за справу береться команда Global Consulting Group. Але замість гучних слів про нашу роботу ми вирішили розмістити документ, що підтверджує її результат – ануляцію заборони на в’їзд, видану Польщею:

Якщо вам потрібна консультація з питань апеляції депорту з Польщі (й інших країн Шенгену), зв’яжіться з нашими менеджерами по одному з номерів телефону або напишіть у месенджері. Після вивчення деталей у вас буде точний алгоритм подальших дій і наша юридична підтримка на всіх етапах оскарження.

ОБЕРІТЬ СПОСІБ, ЯК З НАМИ МОЖНА ЗВ’ЯЗАТИСЬ:

Як було сказано вище, найбільша кількість депортацій із Польщі відбувається через проблеми з документами, зокрема робочою візою. Якщо ви збираєтеся вперше їхати до Польщі на роботу, рекомендуємо ознайомитись з усіма обмеженнями та перевагами польської робочої візи ТУТ.

Пам’ятайте, що не кожна польська компанія має право видавати запрошення на роботу. А фальшивий документ – це 100% ймовірність відмови у візі та внесення даних до бази SIS. Більш детальну інформацію щодо запрошення від польського роботодавця читайте ТУТ.

Поделиться с друзьями
Поделиться
с друзьями
5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі