Для легальної роботи на території Чехії кожен претендент повинен спершу оформити чеську 3-х місячну робочу візу*. Зробити це можна через консульство або візовий центр, відповідно до місця вашої прописки.
Як визначити свій консульський округ і як бути, якщо вам потрібно терміново записатися до візового центру Чехії для подачі документів на робочу візу, перебуваючи за межами України, розберемо далі.
* Які документи потрібні для візи і скільки коштує оформлення чеської короткострокової візи ми детально розглянули раніше в статті «Робоча віза в Чехію на 3 місяці».
Пункти прийому документів для робочої візи в Чехію
Відкрити робочу чеську візу на термін від 3-х місяців до 2-х років вам можуть у:
- Генеральному консульстві Чеської Республіки у Львові* і консульському відділі Посольства Чехії в Україні в Києві**;
- А також у пунктах прийому візових анкет (ППВА) Дніпра, Івано-Франківська, Києва, Львова, Одеси, Харкова та Ужгорода.
* точна адреса: Львів, вул. Антоновича, 130 А.
** точна адреса: Київ, вул. Б. Хмельницького, 58.
Тому, перш за все потрібно визначити ВАШ консульський округ (залежить від місця реєстрації в Україні):
Відповідно, до Консульського відділу Посольства Чехії в Києві слід звернутися тим, хто прописаний у:
- Вінницькій, Донецькій*, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській*, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях. Тут також обслуговуються українці з пропискою в Севастополі і Криму*.
До ваших послуг також Центри візової підтримки Києва, Одеси, Харкова та Дніпра.
* Для мешканців тимчасово окупованих територій наявність дійсного українського внутрішнього і закордонного паспортів обов’язкова!
Під юрисдикцію Генконсульства Чехії у Львові потрапляють ті українці, у кого в реєстрації (простіше, прописці) вказано:
- Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську або Чернівецьку області.
Подібні послуги також надають Львівський, Івано-Франківський і Ужгородський візові центри.
Де сплатити візовий збір на робочу візу в Чехію
Перш ніж подати документи на чеську візу, заявник зобов’язаний сплатити сервісний збір. Зробити це потрібно в одному з акредитованих банків. На сьогодні такими є:
- «Ідея Банк»;
- «Кредо Банк».
Зверніть увагу! Сплатити сервісний збір заявник повинен ОСОБИСТО з оригіналом закордонного паспорту, вказавши при цьому дійсний номер телефону для зворотного зв’язку!
Квитанція про сплату містить унікальний PTN-код для АВТОМАТИЧНОЇ реєстрації заявника в електронній черзі. Під час зворотного дзвінка з call-центру на вказаний раніше номер ви зможете підтвердити (змінити) дату і час подачі документів*.
* Якщо протягом 3-х днів вам не передзвонив оператор, статус реєстрації можна перевірити за номером з квитанції на сайті вашого візового центру.
Слід також пам’ятати:
- обрану системою дату можна змінити лише 1 (!) раз;
- після другої відхиленої дати код анулюється, а гроші повертаються (після офіційного звернення заявника до ППВА).
Запис до візового центру Чехії без присутності в Україні
Нескладний, на перший погляд, алгоритм дій все ж має підводні камені. Через карантинні обмеження в роботі консульства і центрів термін із моменту оплати збору до призначеної дати може становити до 45 днів!
Погодьтеся, «немає нічого гіршого, ніж чекати і наздоганяти». До того ж, якщо заявник планував якнайшвидше отримати нову робочу візу в Чехію після закінчення терміну діючої*.
* Відкрити візу для роботи в Чехії можна після закінчення чеської візи (лише через 90 днів після перебування в Шенгені по безвізу) і відразу після польської робочої візи. Детальніше про отримання візи з працевлаштуванням в Чехії і без нього в нашій статті «Робоча віза в Чехію: оформлення та супровід».
Саме в такому випадку, коли робоча віза потрібна терміново, ми пропонуємо своїм клієнтам послугу з оплати візового збору в Чехію без присутності.
Крім працюючих у Чехії українців, за допомогою до нас звертаються:
- українські студенти чеських вузів*;
- громадяни України, які проживають на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей і АР Крим.
* Заявниками також можуть бути батьки або опікуни студента.
Термінова оплата візового збору на чеську 3-х місячну візу віддалено буде виконана нами на підставі:
- фотографії дійсного закордонного паспорта (1-а сторінка),
- даних внутрішнього українського паспорта (ПІБ)
Інформацію можна передати електронною поштою або за допомогою зручного для вас месенджера (Viber / WhatsApp / Telegram). При зверненні також необхідно вказати ваш територіальний візовий центр і адресу відділення Нової пошти (+ мобільний телефон) одержувача.
Протягом доби на вказане відділення НП буде відправлено ОРИГІНАЛ квитанції про сплату.
Для замовлення послуги зі сплати візового збору для робочої візи в Чехію на 90 днів або детальної консультації зв’яжіться з нашими менеджерами за номерами телефонів:
ОБЕРІТЬ СПОСІБ, ЯК З НАМИ МОЖНА ЗВ’ЯЗАТИСЬ:
ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗА НОМЕРАМИ ТЕЛЕФОНІВ:
Увага! Чеська робоча віза на 3 місяці не може бути відкрита раніше, ніж через 90 днів після відвідування країн ЄС в рамках безвізового режиму! З метою пошуку роботи в такому випадку краще оформити робочу візу в Польщу.